Нестандартні рішення в інтер’єрі кухні 2019

Кухонне приміщення вже давно перестало бути лише робочою зоною, призначеної для приготування і прийому їжі. Використання сучасних технологій, нестандартних планувань, технік ремонту, а також варіативність меблювання і різні художні нововведення створюють креативні дизайнерські проекти, здатні перетворювати кухню в найефектніше приміщення в будинку. Інтернет рясніє безліччю фото, що ілюструють втілення вдалих ідей. У цьому матеріалі ми розповімо про цікаві рішеннях в інтер’єрі кухні, актуальних в 2019 році.

Незвичайні конфігурації

спальное место на кухнекухня с большими окнамидизайнерская кухня

Якщо звичне розміщення гарнітура всередині інтер’єру вам не підходить, можна застосувати нестандартний підхід. Кілька цікавих варіантів перераховані нижче:

Кухня-комод – стане відмінним варіантом при крайній обмеженості в просторі, наприклад, в інтер’єрі комуналки або квартири студії. Це мінімалістичний конфігурація, яка включає 2-3 ніші для зберігання, а також вбудовану мийку і плиту. Такий собі джентльменський набір холостяка.


Кухня-шафа – ще одна скромна, але оптимальна конфігурація. Виглядає гарнітур як шафа завбільшки з гардероб. Включає мийку, плиту, мікрохвильову піч, ніші для зберігання внизу і 2 бокові дверцята з поличками.


Кухня в ніші – відмінний приклад використання вузького простору. Всі елементи гарнітура знаходяться в поглибленні ніші з перегородками між робочими блоками. Така конфігурація робить інтер’єр лаконічним і функціональним.

Окремо відзначимо так звані мобільні гарнітури. Такі меблі розділена на секції, що рухаються уздовж стінки або віконної лінії. Можна зрушувати конструкцію воєдино, утворюючи багатомісний стіл на кухні. Або використовувати модулі для розділення приміщення на зони.

Нестандартна обробка

Плиточная кладка стане прикрасою інтер’єру кухні. Слід обробляти тільки одну сторону приміщення, створюючи яскравий контраст, який завжди в моді. Рекомендується використовувати камінь або кераміку. Ідеальним рішенням стане мармурова плитка. Також для підлоги можна спробувати мідну мозаїку.

Скляні поверхні

Глухі шафи в інтер’єрі кухні сьогодні не в моді. Набагато красивіше виглядають гарнітури з відкритими і стеклённимі полками. Скло створює ефект легкості, дозволяє полегшити конструкцію, хоча і робить її реально більш крихкою. Навісні полки відмінно виглядають при використанні тонованого скла. Але головним декоративно-функціональним елементом в інтер’єрі кухні залишається фартух. Ідеальним рішенням для фартуха вважаються скіналі – декоративні, надійні панелі із загартованого кольорового скла.

Кам’яний фасад, бетонна стільниця

Звичні дерев’яні поверхні можна змінити на значні композитні облицювання. Цегляна кладка стіни, стільниця повністю з натурального каменю, стилізовані під граніт меблеві фасади – все це дозволяє створювати інтер’єр кухні в стилі лофт. Індустріальний дизайн завжди виглядає монолітно, переконливо. Таке облаштування апріорі є нестандартним і помітним рішенням.

П’ятдесят відтінків сірого

Самим трендовим в інтер’єрі кухні сьогодні вважається сірий колір (за даними інституту кольору Pantone). Його нейтральність ідеально підходить як для створення контрастів, так і для основних заливок всередині приміщення. Використовуються будь-які тони сірого, від світлого до антрацитового, які часто комбінуються між собою. Взагалі з’єднання тонів і фактур завжди дає хороші результати при створенні інтер’єру кухні. Крім сірого актуальні також чорний і синій кольори.

Феєрія освітлення

Освітлення завжди відігравало значну роль у розподілі акцентів всередині простору. Навіть таке, здавалося б, маленьке незначне вкраплення в інтер’єрі кухні, як точкове підсвічування, може внести новий світловий сценарій, створити зони всередині приміщення. Тут вибір обмежений лише фантазією і стильовою відповідністю. Неонові лампи, світлодіодні підсвічування, фактурні навісні світильники, люстри незвичайних геометрій відмінно доповнять нестандартний інтер’єр кухні, роблячи приміщення ще більш оригінальним, штучним і привабливим.